Česko - Ukrajina

Publikováno: 17.8.2014  |  Napsal: Daniel Schejbal  | V kategorii: Fotbal Přátelské zápasy

V neděli 10. 8. 2014 proběhl na fotbalovém hřišti v Těchlovicích přátelský, mezinárodní zápas mezi fotbalisty FC Těchlovice a brigádníky z Ukrajiny, kteří pracovali přes léto u místních sadařů. Celé léto oba týmy sehrály mnoho zápasů, při kterých se mohly vzájemně poznat, a tak se připravit na poslední duel.

Ještě před zahájením zápasu proběhlo fotografování obou týmů a rozhovory s diváky, kteří se přišli na utkání podívat. Samotný zápas začal v 18:00 hodin a již od počátku měli domácí hráči větší jistotu na míči, lépe se pohybovali a měli ze zápasu víc. Odměnou byly dvě branky z kopaček Zdeňka Havlíčka, Martina Košťála. Domácí zvládli první poločas s přehledem a odcházeli se osvěžit za stavu 2:0.

dsc09791

Domácí tým

Na začátku druhého poločasu se díky chybě hostujícího brankáře podařilo vstřelit třetí gól Jiřímu Sehnoutkovi. Později se ovšem hostům podařilo díky jejich bojovnosti a kanonýra Ivana vyrovnat na 3:3 a zanedlouho ukrajinský hrotový hráč Michal vybojoval u brány nepozorných domácích obránců míč a zvýšil na 3:4. To byla voda na jejich mlýn. Do konce zápasu vytvořili před svou bránou obranný val a útočili jen z ojedinělých akcí. Domácí zvýšili své obrátky a tlačili na domácí obranu. Odměnou jim byla branka pět minut před koncem utkání. Po zbytek zápasu se hrálo už jen na držení míče, protože žádný tým už nechtěl inkasovat. Po druhém poločasu se týmy rozešly znovu osvěžit za stavu 4:4.

dsc09798

Tým hostů

Po krátké přestávce následovalo prodloužení inspirované sedmými zápasy hokejové PLAY-OFF, kdy se prodloužení hraje, dokud jeden z týmů nedá gól. K udivení všech diváků, prodloužení začalo velmi ofenzivně ze stran obou týmů. Domácí i hosté hrozili nebezpečnými kontry a v této fázi hry měli nejvíce práce brankáři. Přibližně v desáté minutě prodloužení se z nenápadné akce dostal míč ke kanonýrovi Kamilovi Košťálovi, který ho suverénně poslal za zády gólmana a tím rozhodnul o šampiónovi.

Celý zápas se odehrál ve vysokém tempu a ani jeden z týmů se nemá za co stydět. Byly vidět krásné akce od obou celků a gesta FAIR-PLAY, což ocenili všichni diváci.

Po utkání následovala asi dvouhodinová tisková konference, kde si spolu všichni hráči sedli, přátelsky se pobavili, dali pár interview a šli domů.

Historie

Tělocvičná jednota byla založena 28. září 1919, jako pobočka sokolské jednoty Libčany. O založení se zasloužili nadšenci z řad mládeže, kteří docházeli do Libčan do místní jednoty na pravidelné cvičení. Jmenovitě se jednalo o bratry Františka Skořepu, Františka Vyčítala, Františka Gregoru, Josefa Hyska a další.