Fotbalový turnaj 2014

Publikováno: 15.6.2014  |  Napsal: Daniel Schejbal  | V kategorii: Fotbal Sokol Turnaje

Fotbalový turnaj 2014

V sobotu 7. 6. 2014 se na Těchlovickém sportovním areálu, konkrétně na fotbalovém hřišti, konal fotbalový turnaj s pořadovým číslem jedenáct. Na rozdíl od minulého ročníku, kdy od rána hřiště skrápěl déšť, se hrálo za hezkého počasí a na tom se odrážela i herní kvalita.

V tomto ročníku se na hřišti pohybovalo celkem deset týmů. Některé týmy známe již z předchozích turnajů, některé se zde ukázaly poprvé. Tradičně se zde předvedl domácí tým FC Těchlovice a „polo domácí“ tým Geezers, pro který je to druhý start na tomto turnaji.

První zápasy odstartovaly v půl deváté, ještě za příjemného počasí. Jak běžel čas a na výsledkové tabuli přibývaly výsledky zápasů tak se příjemná dopolední teplota měnila na úporné polední a odpolední vedro. Po odehrání zápasů základních skupin následovala krátká pauza pro přípravu postupujících týmů do vyřazovacích soubojů, kde se na rozdíl od základní skupiny hrálo jen na výhru.

dsc09140

Ze skupiny A postoupily týmy Boca, Profíci, Bad Boys a Geezers. S turnajem se loučil Dream Team. Z druhé skupiny postoupili suverénní Lachouti, Specijelita, FC Těchlovice a Hrádek. Vypadl tým Klamuš.

Po základních skupinách následoval „pavouk“, což je pro všechny týmy velice ošemetná situace, stačí jedna chyba a můžete se loučit s turnajem. Prvním zápasem čtvrtfinále byl souboj Boca s Hrádkem. Boca potvrdila své kvality a přes svého soupeře přešla s výsledkem 3:0. V té samé chvíli na vedlejším hřišti bojovali Bad Boys a Specijelita. Bad Boys uhrál výsledek 2:1 a postoupil dále. Mezi další čtveřici týmu, ucházející se o semifinále byli Profíci, FC Těchlovice, Geezers a Lachouti. Profíci se střetli s FC Těchlovice a nakonec se radovali z výsledku 2:0. Čtvrtfinále uzavíral duel mezi Geezers a týmem Lachouti. Až do čtvrtfinále suverénní Lachouti nakonec na penalty podlehli a Geezers postoupili s výsledkem 2:1. Za zmínku stojí, že do semifinále nepostoupil ani jeden tým ze skupiny B.

V semifinále se střetla silná dvojice Boca a Bad Boys. Boca třemi góly do sítě Bad Boys rozhodla o prvním účastníkovi finále. O druhé a poslední finálové místo se ucházeli Profíci a Geezers. Profíci v poslední minutě jedním gólem strhli vítězství na svojí stranu a mohli se radovat z postupu do finále.

Čtvrtfinále uzavíral duel mezi Geezers a týmem Lachouti. Až do čtvrtfinále suverénní Lachouti nakonec na penalty podlehli a Geezers postoupili s výsledkem 2:1.

dsc09213

O třetí místo bojovali Bad Boys s Geezers a nakonec vyčerpaného soupeře „sestřelili“ třemi góly a tím obsadili třetí místo turnaje. Finálový zápas sliboval pěknou podívanou, a tak se i stalo. Jak Boca, tak i Profíci během celého turnaje předváděli pohlednou a efektivní hru. Finále bylo jakési vyvrcholení celodenního snažení obou celků, a i když zápas lépe zvládla Boca tak nemůžeme říct, že Profíci úplně propadli. Finále skončilo 4:1.

Na průběh zápasů a dodržování pravidel dohlížela dvojice rozhodčích, kteří se turnaje zúčastnili již podeváté.

Veliká pochvala patří lidem, kteří se postarali o přípravu turnaje. Na konci jsou sice vidět jen vítězové, ale bez lidí, kteří se v Těchlovicích nebudou fotbalu nebo jinému sportu věnovat, vítězů nebude.Na průběh zápasů a dodržování pravidel dohlížela dvojice rozhodčích, kteří se turnaje zúčastnili již podeváté.


Kompletní fotogalerie: FOTBALOVÝ TURNAJ 2014

fotogalerie

Zpět na úvodní stránku

Náhodná fotografie

Přejděte na tuto fotografii

Historie

   Tělocvičná jednota byla založena 28. září 1919, jako pobočka sokolské jednoty Libčany. O založení se zasloužili nadšenci z řad mládeže, kteří docházeli do Libčan do místní jednoty na pravidelné cvičení. Jmenovitě se jednalo o bratry Františka Skořepu, Františka Vyčítala, Františka Gregoru, Josefa Hyska a další.