Fotbalový turnaj 2015

Publikováno: 7.6.2015  |  Napsal: Daniel Schejbal  | V kategorii: Fotbal Turnaje

Fotbalový turnaj 2015

V sobotu 6. 6. 2015 se konal na těchlovickém hřišti již dvanáctý ročník fotbalového turnaje. Po celou dobu turnaje doprovázelo hráče velice teplé počasí.

Pro letošní rok se do turnaje přihlásilo celkem deset celků z blízkého okolí. Na turnaj se nakonec dostavilo celků devět, takže se zde hrálo jen o umístění ve skupině. Oproti tomu, ve skupině B bylo všech pět týmů a zápasům to dávalo jistý náboj.  

Letošní rok byl pro naše fotbalisty trochu zvláštní, protože startovali na turnaji s dvěma týmy. Z důvodů zranění a nepřítomnosti, museli někteří hráči přebíhat mezi zápasy Těchlovic A a Těchlovic B což znamenalo, že někdo měl před finále v nohách devět zápasů.

Jak již bylo řečeno, v hrací den se nedostavil tým Klamuš, takže ve skupině A se hrálo „jen“ o umístění. Do čtvrtfinále postupoval ze čtvrtého místa nováček turnaje tým Citlivky. Ze třetího místa postupoval favorit turnaje tým Boca. Překvapením této skupiny byl domácí tým Těchlovice A, který postoupil z druhého místa s jedinou prohrou. Na prvním místě se ovšem ve skupině A umístil tým Kardiaci, kteří neztratili jediný bod. Klamuš prohrál všechny zápasy kontumačně.

dsc04344

Ve skupině B se na posledním místě umístil domácí celek Těchlovice B, který i přes kvalitní výkon často selhal v koncovce. Ze čtvrtého místa postupoval Hrádek se třemi body. Třetí místo obsadil Dream team. Druhé místo si vybojovalo mužstvo Joga Bolíto. Na prvním místě skupiny B se umístil tým FC Papriky.

V prvním čtvrtfinálovém zápase porazili Kardiaci Hrádek 2:1. Současně s prvním zápasem vyřazovacích bojů na druhém hřišti sváděly boj týmy FC Papriky a Citlivky. FC Papriky díky svým zkušenostem vyhrály 4:0. Ve druhém kole čtvrtfinále o postup bojovaly týmy Těchlovice A s Dream team. Z postupu se nakonec díky výhře 3:1 radovali domácí FC Těchlovice. Posledním čtvrtfinálovým zápasem byl duel mezi Boca a Joga Bolíto. Boca ukázala své kvality a vyhrála 5:0.

dsc04755

Máme tu semifinále a další účinkování FC Těchlovice. Domácímu celku se postavil tým Kardiaků. Po urputném boji zápas skončil výsledkem 1:1 a na řadu přišly penalty. Tým FC Těchlovice byl v kopech nekompromisní a i díky výkonu brankáře na penalty vyhrál a zajistil si účast ve finále. Ve druhém semifinále porazil nejtěsnějším výsledkem 1:0 tým Boca FC Papriky a zajistila si tím účast ve finále.

Ještě před finále si to spolu rozdaly o třetí místo týmy Kardiaci a FC Papriky. Ze třetího místa s výsledkem 3:2 se nakonec radovali hráči FC Papriky.

Jak již to bývá, finále je vždy třešnička na dortu každého turnaje a i tady to nebyla výjimka. Po dlouhé době se do finále dostal domácí tým FC Těchlovice. Proti nim se naopak postavil tým Boca, který zde má s finálovými zápasy bohaté zkušenosti. Celý finálový zápas byl z obou stran opatrný a nikdo nechtěl udělat chybu, protože v těchto zápasech právě chyby rozhodují. Jako první šla do vedení Boca, v tu chvíli domácí celek zvýšil obrátky na maximum a tlačil Bocu. Odměnou jim byla vyrovnávací branka z kopačky Kamila Košťála, 1:1. Zdálo se, že oba týmy tento výsledek chtějí uhrát do konce a počkat si na penalty. Po menším zaváhání, třicet vteřin před koncem, toho Boca využila a vstřelila branku na 2:1, čímž rozhodla o novém majiteli poháru. 

turnaj-model1-nahled

Poděkování si zaslouží všichni hráči, kteří se letos turnaje zúčastnili, pořadatelé, kteří turnaj připravili a řídili. Poděkování patří i dvojici rozhodčích, kteří zápasy řídili. Nakonec si poděkování zaslouží i naše „hostesky“, které se po celý turnaj a i dlouho po něm starají o pitný režim a stravu všech zúčastněných.

dsc05865

 

Zpět na úvodní stránku

Náhodná fotografie

Přejděte na tuto fotografii

Historie

   Tělocvičná jednota byla založena 28. září 1919, jako pobočka sokolské jednoty Libčany. O založení se zasloužili nadšenci z řad mládeže, kteří docházeli do Libčan do místní jednoty na pravidelné cvičení. Jmenovitě se jednalo o bratry Františka Skořepu, Františka Vyčítala, Františka Gregoru, Josefa Hyska a další.